Tego jeszcze w naszym regionie nie było! W czerwcu po raz pierwszy wystartuje jedno z największych wydarzeń biegowych w powiecie lubaczowskim – Roztoczański Festiwal Biegowy. Zapowiadają się spore emocje.

To będzie impreza zarówno dla doświadczonych biegaczy, jak i dla amatorów oraz wszystkich miłośników sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Niezależnie od umiejętności i kondycji fizycznej każdy ma szansę stanąć na starcie i spróbować swoich sił, aby pokonać trasę i dotrzeć do mety. Festiwal ruszy 8 czerwca, a zakończy się 11 czerwca. Linie startu zlokalizowane zostaną w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej oraz Horyńcu-Zdroju. Uczestnicy zmierzyć się będą mogli ze sobą w Biegu Nocnym na 5 km, Biegu Ultra na 51 km, Biegu trailowym na 35 km, Biegu na 10 km, Półmaratonie ulicznym i marszu Nordic Walking.

– Trasy biegów zostały ustalone tak, aby pokazać Wam jak najwięcej skarbów Roztocza, a w wolnej chwili możecie odwiedzić ciekawe obiekty turystyczne i regionalne restauracje – wyjaśniają organizatorzy.

Jeśli więc kochacie biegi, zwłaszcza po malowniczych i urokliwych terenach, nie może was zabraknąć. Tym bardziej, że koszt udziału w Festiwalu nie jest wygórowany. Za bieg nocny oraz Nordic Walking na 5 km zapłacić trzeba 30 zł, za bieg na 10 km oraz Nordic Walking na 10 km – 50 zł, za Półmaraton – 80 zł, a za biegi trailowe na 51 km i 35 km – po 120 zł. Wykupić można także pakiet 4 dniowy, który kosztuje 200 zł.

Obok rywalizacji sportowych i uroczystych dekoracji zwycięzców organizatorzy przewidzieli inne atrakcje. Wszystkich uczestników zaproszą na ognisko, nie zabraknie występów zespołów ludowych i wspólnej biesiady. Organizatorzy mają w planach o wiele więcej, ale nie chcą odkryć wszystkich kart od razu.

– Cała impreza jest znakomitym pomysłem na spędzenie czerwcowego weekendu. Na Roztoczański Festiwal Biegowy możecie przyjechać wraz z rodziną i doskonale bawić się na różnych dystansach i podczas imprez towarzyszących. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – zachęcają do udziału.

Organizatorem Roztoczańskiego Festiwalu Biegowego jest Gmina Lubaczów przy współudziale Gminy Horyniec-Zdrój. Zapisy prowadzone są pod linkiem: http://rejestracja-festiwalbiegowy.pl.

Roztoczański Festiwal Biegowy © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.